Lustrzane szafki i szafy – kiedy się na nie zdecydować?

Kiedy warto zdecydować się na lustrzane szafki? Do jakiego stylu pasują? Jakie są ich zalety oraz wady? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na temat oraz dowiecie się, kiedy warto zdecydować się na taki zakup.

Lustrzane szafki najczęściej wykorzystywane są w łazience, gdzie są one najbardziej praktyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy więcej miejsca, ponieważ lustro, które jest niezbędne w łazience, jest jednocześnie szafką – również bardzo potrzebną. To szczególnie dobry pomysł w małych łazienkach, gdzie rozmieszczenie poszczególnych mebli musi być odpowiednio przemyślane. Oczywiście szafki z lustrem mogą być wykorzystane także w innych pomieszczeniach.

Innym, bardzo praktycznym rozwiązaniem są również duże szafy, które zamiast normalnego zabudowania posiadają lustra. Ten rodzaj mebli idealnie sprawdza się w przedpokoju oraz sypialni. Dzięki temu także zyskujemy sporo miejsca oraz odpowiednie duże lustro, w którym możemy przejrzeć się w całości. Warto zatem zastanowić się nad zakupem tego rodzaju szafek oraz szaf, gdyż mogą one okazać się niezwykle funkcjonalne.

Wybór szafek lustrzanych

Lustrzane szafki najlepiej sprawdzają się w łazience urządzonej w nowoczesnym stylu. Ich zaletą jest to, że wyglądają bardzo stylowo, a do tego spełniają dwie funkcje na raz. To dobre rozwiązanie do małych i ciemnych łazienek. Dzięki lustrom pomieszczenie optycznie może wydać się większe oraz jaśniejsze.

Radius Centrum – sklep meblowy Warszawa – zobacz dostępną na stronie ofertę

Decydując się na tego rodzaju wyposażenie warto także zastanowić się nad doborem rodzaju oraz koloru szafek. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Szafka lustrzana może mieć pojedyncze drzwiczki lub więcej. Tego rodzaju szafki najlepiej sprawdzają się nad umywalką.

Wadą tego rodzaju szafek jest to, że powstają na nich nieestetyczne smugi oraz zacieki i dlatego, by wyglądały schludnie musimy czyścić je bardzo często. Wynika to z tego, że w łazience podczas kąpieli para osadza się na tego typu elementach, przez co z kolei powstają zacieki.

Wybór szaf z lustrem

Przesuwane, duże szafy z lustrem to trend ostatnich czasów. Nic dziwnego. Są one bardzo funkcjonalne, wygodne i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dzięki temu nie musimy wieszać czy stawiać dodatkowego lustra, które zajęłoby sporo przestrzeni. Ten rodzaj mebla sprawdza się dobrze w sypialni oraz w przedpokoju.

Główną zaletą lustrzanych szaf, że zdecydowanie powiększają przestrzeń. Dają poczucie przestronności oraz odbijają światło, dzięki któremu pomieszczenie wydaje się większe. To bardzo istotne w przypadku małych i ciemnych pomieszczeń. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem oraz dodatkami mogą zdecydowanie rozświetlić pokój.

Ich wadą jest to, że nie zawsze można dopasować je do konkretnego stylu wnętrza. Niezbyt dobrze będą sprawdzały się w mieszkaniach w stylu retro. Najlepiej pasują do pomieszczeń nowoczesnych. Oczywiście nie jest to zasadą i każdy może stworzyć swoją aranżacje, w której lustrzane szafy będą idealnym dodatkiem.

Jedna uwaga do wpisu “Lustrzane szafki i szafy – kiedy się na nie zdecydować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *