Odpoczynek all inclusive – czy rzeczywiście to się opłaci?

Chcemy spędzić arkadyjskie wczasy nie martwiąc się o utrzymanie? Opcja all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Jednakże czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Niżej odszukacie wiadomości na temat tego, kiedy tak właściwie warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw w czasie wyjazdu na zagraniczne ferie. Propozycja ta zakłada, że posiłki czy napoje znajdują się w cenie pobytu w danym miejscu. Przyjeżdżając do hotelu dostajemy wyjątkowe oznaczenie, które daje nam możliwość korzystania z danego typu wyżywienia. W ogromnej ofercie all inclusive znajdują się na ogół trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz napojów (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość oferowanych posiłków.

Niemało zależy od hotelu, do jakiego się udajemy. W jednym miejscu jesteśmy w stanie mieć dostęp do dań cały czas, w innym tylko przez parę godzin. Jakość oraz typ jedzenia także może znacznie się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się wobec tego czy opcja all inclusive z pewnością będzie poprawnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że tego rodzaju wycieczka może być znacznie droższa od tej, która nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Sporo też zależy od indywidualnych upodobań.

Kto korzysta z all inclusive?

Oferty all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, szczególnie jeżeli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania oraz zobaczenia jak najwięcej. Musimy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza trochę nasz czas. W większości wypadków posiłki wystawiane są o konkretnych porach i jeżeli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakieś dania. Oprócz tego nie każdy hotel proponuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Dlatego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – rano zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli tudzież planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może istotnie się sprawdzić. Nieraz bywa również tak, iż opcja all inclusive jest znacznie bardziej intratna aniżeli kupowanie żywności ,,na mieście”, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive niejednokrotnie jest również osiągalna na pobliskiej plaży. To dobre rozwiązanie dla osób, które spędzają wakacje wypoczywając w pobliżu hotelu.

Negatywy oraz plusy all inclusive

Jedną z podstawowych zalet tej opcji jest łatwy dostęp do jedzenia oraz napojów – zazwyczaj nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy troskać się o organizowanie i kupowanie jedzenia w sąsiednich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną.

Minusem opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i związane z doborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać naszym oczekiwaniom. Możliwa jest słaba jakość pożywienia i napojów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *